Zawartość składników w zalecanej do spożycia dziennej porcji produktu:

Składnik Wyciąg z owoców cytryny (Citrus limonum L.) Wyciąg suchy z korzenia szparaga białego (Asparagus officinalis L.) Wyciąg z korzenia pochrzynu (Dioscorea opposita L.) Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny)
Zawartość w dziennej porcji produktu (mg)
1 saszetka 2130 260 208 0,66*
2 saszetki 4260 520 416 1,32**
3 saszetki 6390 780 624 1,98***
(*) 47,1% zalecanego dziennego spożycia
(**) 94,3% zalecanego dziennego spożycia
(***) 141,4% zalecanego dziennego spożycia
 

Sposób stosowania:

Zaleca się stosować 1-3 saszetki dziennie. Aby przygotować napój – zawartość jednej saszetki wsypać do szklanki, zalać 3/4 szklanki wrzącą wodą i mieszać do czasu rozpuszczenia proszku.

Ostrzeżenia:

Podczas spożywania UROstonex należy ograniczyć spożywanie szczawianów do porcji nie przekraczającej 50 mg dziennie. Najwięcej szczawianów znajduje się w: rabarbarze, szpinaku, truskawkach, czekoladzie, płatkach, orzechach, burakach i herbacie. Kwas szczawiowy, który znajduje się w roślinach sprzyja powstawaniu kamieni w nerkach.

Należy spożywać zwiększone ilości wody, min. 2 litry dziennie.

Wskazane jest zwiększenie aktywności fizycznej.

Preparat nie powinien być spożywany przez kobiety w ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Osoby cierpiące na ostrą i przewlekłą niewydolność nerek przed spożyciem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.

Nie należy spożywać nie rozpuszczonego proszku zawartego w saszetkach.

Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplementy diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Produkt przechowywać w temperaturze poniżej 25oC. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Zawartość opakowania: 20 saszetek. Średnia masa jednaj saszetki: 3,3g. Ilość netto 66g.

Wyprodukowano w Polsce w Zakładach Farmaceutycznych Polfa.